Wykładziny dywanowe – dlaczego warto je wybrać?

Wykładziny dywanowe kojarzone są z komfortem, ale mają znacznie więcej zalet. Wyjaśniamy, jakie najistotniejsze cechy sprawiają, że wykładziny dywanowe są atrakcyjnym rozwiązaniem nawet dla bardzo wymagających klientów.

Kategoria: Blog

wykładzina dywanowa

Ciepło i komfort

Po pierwsze, wykładziny dywanowe są ciepłe, co sprawia, że są znacznie przyjaźniejszym stopom rodzajem nawierzchni niż np. zimne płytki ceramiczne. Najlepszym izolatorem cieplnym są wykładziny wykonane z wełny. Dzięki zastosowaniu wykładziny dywanowej, wzrasta komfort cieplny domowników, bo to od stóp marzniemy najbardziej.

Cisza

Wykładzina dywanowa lepiej także tłumi dźwięki. Spadający przedmiot czy chodzenie w butach nie będzie powodować hałasu, który jest nieodzowny w przypadku paneli, płytek lub drewna.

Bezpieczeństwo

Wykładziny ze swej natury eliminują całkowicie problem poślizgów, który może być zmorą w przypadku innych posadzek. Nie tylko człowiek, ale taż pies czy kot z wdzięcznością odczują dobrą przyczepność wykładzin.

Co więcej, wykładziny dywanowe wykonane z naturalnych włókien np. z wełny, bawełny lub sizalu mają tę jeszcze zaletę, że na ich włóknach nie powstają i nie gromadzą się ładunki elektryczne.

Bogata kolorystyka i wzory

Jeśli zdecydujemy się na zakup wykładziny dywanowej, tylko wyobraźnia ogranicza nas w wyborze jej koloru i zastosowanego wzoru. Dzięki temu, możemy z wykładziny stworzyć mocny punkt nowoczesnego designu albo harmonijne dopełnienie dla reszty umeblowania.

Dla kogo?

Wykładziny dywanowe sprawdzają się tak samo dobrze w każdym pomieszczeniu i pasują do każdej stylistyki. To idealne rozwiązanie do pokoi dziecięcych, ponieważ są bezpieczne dla zdrowia, miękkie i nie powodują poślizgu. Maluchy kochają zabawę na podłodze, dlatego spodoba im się też, że wykładziny dywanowe są miękkie i miłe w dotyku.

Wykładzina dywanowa to rozwiązanie nie tylko do pokoi i na korytarz, ale także do salonu. W tym najważniejszym pokoju w mieszkaniu możemy sprawić sobie wykładzinę, która będzie mieć grube włosy i wyglądać bardzo gustownie i elegancko. Mówiąc szczerze, wykładziny dywanowe mogą być tak różne, że pasują praktycznie wszędzie – dowodem na to jest ich zastosowanie nie tylko w domach, ale także w hotelach, biurach, centrach handlowych czy przedszkolach.